Program

/Program
Program 2018-06-20T00:48:56+00:00

Na čo sa môžete tešiť?

Nenechajte si ujsť piaty ročník festivalu, ktorý ovládnu rytieri na koňoch.  Už roky sa vlečie krvava vojna medzi dvoma kráľovstvami. V zbytočných stretoch vyhasli životy mnohých dobrých mužov. To sa musí konečne skončiť. Z každého kráľovstva máju byt vybraní dvaja najlepší bojovníci – rytieri. Na uzavretom kolbisku majú rozhodnúť odveký spor. Miesto bolo určené na neutrálnu pôdu pod múry Hlohoveckého hradu. Jedno miesto, dve kráľovstva štyria rytieri. V tjostoch a buhurtoch rozhodnú, komu pripadne kráľovstvo.

Ak si však myslíte, že je to všetko, prudko sa mýlite. Pripravte sa na riadnu dávku odvahy, šľachetnosti ale i zábavy. Okrem toho sa v rytmoch stredovekej hudby budú predvádzať žongléri, remeselníci a pripravená je aj fakírska ohňová šou.

Tradícia Dumasových príbehov ožije v podobe historickej rozprávky, na ktorú sa môžu tešiť ako deti, tak ich rodičia v Chill out zóne so slameným sedením. Výhodou prírodného prostredia je tiež možnosť zajazdiť si na koňoch, ktorým bude na tomto ročníku venovaný väčší priestor a bude bezplatný.