Program

Úvod/Program
Program 2018-05-02T18:43:05+00:00

Na čo sa môžete tešiť?

Nenechajte si újsť štvrtý ročník festivalu, ktorý ovládnu hrdinovia z gréckych bájí. Budete mať unikátnu možnosť na vlastné oči vidieť mytologické udalosti plné drámy a napätia vo večernom GALAPROGRAME. Pripravte sa tiež na príbeh rytiera, ktorý bojuje o svoju česť proti osudu a neprajníkom.

V rámci historických vystúpení sa môžete už tradične tešiť na kvalitný program šermiarov a udatných rytierov. Tentokrát do Hlohovca okrem nich prídu aj Hrdinovia. Najskôr o svoju česť zabojuje mladý rytier na svojom tátošovi. Budete zatínať päste, keď zažijete príkorie, ktoré mu pripravil jeho neprajný sok. Získa svoju princeznú? Ak si však myslíte, že je to všetko, prudko sa mýlite. Pripravte sa na riadnu dávku odvahy, svalov a hrdinských príbehov. Prichádza Mythos a sním Achiles, Hector, Perseus, Theseus a krásna Pallas Aténa. Toto vystúpenie bude umocnené skvelou nočnou video projekciou, po ktorej sa môžete tešiť na veľkolepú ohňovú show. Okrem toho sa v rytmoch stredovekej hudby budú predvádzať žongléri, remeselníci a pripravená je aj fakírska ohňová šou.

Tradícia Dumasových príbehov ožije v podobe historickej rozprávky, na ktorú sa môžu tešiť ako deti, tak ich rodičia v novovytvorenej Chill out zóne so slameným sedením. Výhodou prírodného prostredia je tiež možnosť zajazdiť si na koňoch, ktorým bude na tomto ročníku venovaný väčší priestor a bude bezplatný.